Home Správy Monfils je nezastaviteľný – za dva týždne vyhral druhý turnaj

Monfils je nezastaviteľný – za dva týždne vyhral druhý turnaj

Gael Monfils

ROTTERDAM – Víťazom turnaja ATP 500 v Rotterdame (2 013 855, tvrdý povrch v hale) sa stal Francúz Gael Monfils, ktorý si vo finále poradil s mladíkom Félixom Augerom-Aliassimem po setoch 6:2, 6:4.

V prvom sete sa brejkového vedenia 3:2 ujal Monfils. Neskôr navýšil na 5:2 a šiel podávať na víťazstvo v sete. Zvládol to bez problémov a premenil hneď prvý setbal.

V druhom dejstve už šiel servovať na celkové víťazstvo, keď viedol 5:2. Mal aj štyri mečbaly, no kanadský mladík ešte zabojoval a znížil na 3:5. Následne si Auger-Aliassime udržal svoj servis a stav bol 4:5. Skúsený Francúz však už žiadnu ďalšiu drámu nechcel pripustiť a pri ďalšom servise na výhru už premenil prvý mečbal, celkovo piaty v zápase.

• Auger-Aliassime ponúkol dokopy 11 brejkbalov
  • vyprodukoval päť dvojchýb
  • po druhom podaní získal 39 % bodov
  • zahral si už svoje štvrté finále, na prvý titul iba čaká
  • Monfils naopak vyhral svoj desiaty titul, druhý v tejto sezóne po Montpellieri (nikdy predtým nevyhral dva turnaje za jeden rok)