Alex Molčan
Alex Molčan (Foto: TASR - Martin Baumann)

Molčana ohúril debut Kleina: Ja som bol vyklepaný ako rezeň, Luki si počínal ako skúsený harcovník

BRATISLAVA – Slovenský tenista Alex Molčan bol po víťaznom zápase s Rumunskom spokojný, že vo dvojhrách splnil dvojbodovú misiu. Priznal však, že ho najviac ohúril výkon daviscupového debutanta Lukáša Kleina, ktorý na antuke v bratislavskom NTC získal po boku Igora Zelenaya dôležitý druhý bod.


„Luki si počínal ako skúsený harcovník, nebol na ňom vidieť žiaden stres. Pri mojom vlaňajšom debute proti Čiľanovi Cristianovi Garinovi som bol vyklepaný ako rezeň, nervozita mi zväzovala ruky aj nohy. Je obdivuhodné, ako to Luki v pozícii nováčika zvládol,“ vystrúhal Molčan poklonu svojmu spoluhráčovi z tímu.

Molčan po koncentrovanom výkone zdemoloval Ionela a poslal Slovákov ďalej: 19-ročný premožiteľ Gombosa nemal nárok!

Najlepší slovenský singlista poďakoval aj Norbertovi Gombosovi, ktorý v piatok odčerpal rumunskej jednotke Nicholasovi Davidovi Ionelovi veľa síl. „Noro síce prehral, ale až po vyše trojhodinovom boji a Ionela poriadne vyšťavil. Dnes som ho dorazil dropšotíkmi, počas celého zápasu mi vychádzali na jednotku,“ pochvaľoval si Molčan, ktorý dovolil uhrať Ionelovi iba dva gemy.

Zverenec trénerov Mariána Vajda a Karola Becka verí, že štvrtý slovenský pokus o postup na finálový turnaj Davisovho pohára dopadne úspešne. „Tvoríme skvelú partiu, navzájom sa dopĺňame a povzbudzujeme, nie sú medzi nami žiadne hádky či spory. V tíme je skvelá chémia. Dúfam, že toto všetko zúročíme a v roku 2023 postúpime na finálový turnaj.“

Zdroj: TASR

About Roderik Pastier

Check Also

Novak Djokovič, Roland Garros 2023

VIDEO Djokovič to so španielskym bojovníkom nemal jednoduché, ruský favorit skončil po neuveriteľnom comebacku

PARÍŽ – Srbský tenista Novak Djokovič sa štrnástykrát v sérii prebojoval do osemfinále dvojhry na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 + 12 =