Foto: TASR

Molčan otočil na challengeri v Bangkoku stratený zápas 1. kola

BANGKOK – Alex Molčan zdolal v 1. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 v thajskom Bangkoku (54 160 USD +H, tvrdý povrch vonku) Iľju Marčenka z Ukrajiny 2:6, 7:5, 6:4.

Úvodný set bol jednoznačnou záležitosťou skúseného ukrajinského tenistu. Otvoril ho brejkom, ktorý si vďaka spoľahlivému výkonu na servise poľahky strážil. Za stavu 4:2 navyše pridal na riterne poistku, čím definitívne rozhodol. Po zmene strán využil svoj druhý setbal.

Druhé dejstvo spočiatku nápadne pripomínalo prvé. Tentoraz udrel Marčenko prvýkrát na riterne v treťom geme, na čo nadviazal opäť pri skóre 4:2. Ani manko dvoch brejkov a dovtedajšia nulová úspešnosť na príjme Alexa neodradili. Obe podania si vzal späť, keď za stavu 4:5 odvrátil i mečbal a v 12. hre zavŕšil senzačný obrat – 7:5.Na začiatku tretej časti prehrával prešovský rodák 0:2 aj 1:3. Ribrejkom vyrovnal na 3:3 a postupne prebral iniciatívu. V ôsmom geme ešte dôležité tri brejkbaly nevyužil, za stavu 5:4 však duel na riterne ukončil, keď premenil tretí mečbal.

Zaujalo nás:

  • Molčan spravil 13, Marčenko 11 dvojchýb
  • na esá dominoval Ukrajinec v pomere 12:0
  • celkovo získal viac fiftínov (102:97)

V 2. kole narazí mladý Slovák na druhého nasadeného japonského veterána Go Soedu.

About Michal Pokrivka

Check Also

Polášek s Dodigom nevyužili 8 mečbalov a šokujúco končia už v prvom kole

NEW YORK – Slovenský tenista Filip Polášek spolu s Chorvátom Ivanom Dodigom vypadli v úvodnom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one × 3 =