Home Správy Molčan zdolal v bláznivom derby na challengeri v Liberci Martina

Molčan zdolal v bláznivom derby na challengeri v Liberci Martina

LIBEREC – Alex Molčan zdolal v slovenskom derby v 2. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 v českom Liberci (46 600 EUR +H, antuka vonku) najvyššie nasadeného Andreja Martina 3:6, 6:0, 7:5.

Prvý set priniesol vyrovnanú tenisovú bitku. Priebeh gemov bol od úvodu rýchly, diváci videli niekoľko čistých hier. Kľúčovými gemami pre rozuzlenie vývoja boli šiesty a siedmy. Andrej najskôr vzal podanie mladšiemu krajanovi čistou hrou, následne brejk cez dve zhody potvrdil. V deviatom geme premenil hneď prvý setbal.

Druhé dejstvo začal lepšie Molčan. Z úvodných 14 lôpt získal 12 a ujal sa vedenia 3:0. Z tempa nechcel poľaviť a po štvrťhodine to bolo už 5:0. Napokon favoritovi nadelil „kanára“.

Bratislavčan nadobudol stratenú hernú stabilitu v úvode tretieho setu. Dostal sa do vedenia 2:0, keď odvrátil dve šance na brejk a sám jednu premenil. Postupne si vypracoval dokonca náskok 5:1. Alex však bojoval ďalej a priebeh dokonale otočil. Dvanásty gem bol dôstojným vyvrcholením drámy, no v jeho závere Martin nezvládol tlak a dvojchybou stretnutie ukončil.

• Molčan upravil vo vzájomnej bilancii na 2:0
  • dnes si vypracoval až 13 brejkbalov, čelil len 5

V 3. kole bude čeliť Alex Molčan rovnako nenasadenému Manuelovi Guinardovi z Francúzska. Andrej Martin obhajoval lanský titul, príde o 80 bodov a v rebríčku ATP klesne zo 120. miesta do okolia 135. pozície.