Home Správy Molčan vo štvrťfinále challengeru v Liberci domáce prekvapenie nezastavil

Molčan vo štvrťfinále challengeru v Liberci domáce prekvapenie nezastavil

LIBEREC – Alex Molčan prehral vo štvrťfinále turnaja kategórie ATP Challenger 80 v českom Liberci (46 600 EUR +H, antuka vonku) s domácou voľnou kartou Tomášom Macháčom 4:6, 2:6.

Molčan mal problémy pri vstupe do zápasu, na úvodnom servise uhral jediný fiftín, následný pokus o ribrejk bol z jeho strany neúspešný. Manko nedobehol ani v šiestom geme napriek trom brejkbalovým možnostiam za stavu 0:40. Čech hrajúci na voľnú kartu celý set ukončil ziskom desiatej hry.

Prešovčan predviedol v druhom sete ešte horší výkon ako v úvodnom. Macháč využíval svoje šance na 100 %. Molčan sa dostal k jedinému brejkbalu a aj ten zostal nevyužitý. Čech zápas ukončil v 8. geme, keď premenil prvý mečbal.

• pomer es 1:4 z pohľadu Molčana
  • z úspešného prvého servisu získal 76 % bodov
  • nevyužil žiadny z 5 brejkbalov

Do rebríčka ATP pribudne nášmu tenistovi 15 bodov. Virtuálne sa vďaka nim posúva na 279. miesto.