Home Najdôležitejšie Molčan v Madride rolu favorita nenaplnil: Na prestížnom podujatí si v hlavnom turnaji nezahrá

Alex Molčan

MADRID – Slovenský tenista Alex Molčan vypadol v 1. kole kvalifikácie na turnaj ATP v Madride, keď v sobotu ako druhý nasadený podľahol domácemu Robertovi Carballesovi Baenovi 5:7 a 4:6.

Slovenská singlová jednotka nenadviazala na výborný výkon z Mníchova zo zápasu s nórskou svetovou sedmičkou Casperom Ruudom, v ktorom bol Molčan veľmi blízko zisku cenného skalpu hráča z elitnej desiatky.

V Madride zápas viackrát prerušil dážď a stretnutie sa muselo dohrávať pod zatiahnutou strechou. Domáci tenista zobral Molčanovi podanie hneĎ v prvej hre a aj keď v šiestej Molčan po brejku vyrovnal na 3:3, záver úvodného dejstva sa niesol jasne v réžii Baenu, ktorý v posledných troch hrách daroval Slovákovi jediný fiftín a za hodinu aj päť minút zvíťazil 7:5.

Druhé dejstvo rozhodla siedma hra, pri ktorej bol na podaní Molčan a za stavu 0:40 musel čeliť trom brejkbalom súpera. Baena hneď druhý premenil na brejk a set a teda aj zápas už dopodával do víťazného konca – 6:4. V boji o hlavnú súťaž sa domáci hráč predstaví proti víŤazovi duelu Dušan Lajovič verzus Adrian Mannarino.

Zdroj: ts, TASR