Home Správy Molčan zvíťazil v 2. kole v Ludwigshafene nad van Rijthovenom

Molčan zvíťazil v 2. kole v Ludwigshafene nad van Rijthovenom

LUDWIGSHAFEN – Alex Molčan si poradil v 2. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 v nemeckom Ludwigshafene (46 600 EUR +H, antuka vonku) s Holanďanom Timom van Rijthovenom po setoch 6:7(4), 6:2, 6:4.

V úvodnom sete si  aktéri zakladali na dobrom podaní, obaja boli efektívni hlavne vtedy, keď im prvý servis padol do kurtu. Alex nevyužil tri brejkbalové príležitosti, jeho súper dve a o víťazovi musel rozhodnúť tajbrejk. V ňom sa do vedenia 2:0 aj 3:1 dostal náš reprezentant. Holanďan dokázal otočiť na 5:4 a aj ďalšie dva body získal vo svoj prospech.

V úvode druhého setu sa Slovák dostal k ďalším trom brejkbalom, stav 40:0 na riterne však nedokázal využiť v zisk gemu. Alex však predviedol dokonalú hernú smršť, keď od piateho gemu už súpera k ničomu nepustil a set zakončil čistou hrou v ôsmej hre.

Náš tenista sa dostal do výhody aj v záverečnom sete. Už v treťom geme získal brejk z jedinej šance a van Rijthoven sa až do konca stretnutia nedostal k ribrejku. Prešovský rodák predviedol tri čisté hry na servise a zápas ukončil premenením prvého mečbalu v 10. geme.

• Molčan aj Rijthoven zahrali po 8 es
  • Molčan mal 80 % úspešnosť zisku bodov po 1. servise

V ďalšom kole čaká na talentovaného slovenského mladíka víťaz portugalsko-nemeckého súboja Pedro Sousa(3) vs Benjamin Hassan