Home Správy Molčan po boji v Liberci do challengerového štvrťfinále

Molčan po boji v Liberci do challengerového štvrťfinále

LIBEREC – Alex Molčan si poradil v 3. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 v českom Liberci (46 600 EUR +H, antuka vonku) s Manuelom Guinardom z Francúzska po setoch 4:6, 6:2, 6:2.

Prešovčan začal zápas veľmi zle –  v úvode strácal dôležité lopty, čo ho stálo servis aj zahodenú možnosť na ribrejk. Kríza kulminovala, keď prehral osem lôpt za sebou a súper sa dostal do náskoku 4:0. Potom sa Alex zmobilizoval, získal jeden servis späť, no viac mu Francúz nedovolil. Molčan v 10. geme na riterne bojoval, zo stavu 15:40 sa dostal na zhodu, tretí setbal už Guinard premenil.

Druhý set za stavu 2:1 pre Molčana prerušil dážď – prestávka prišla nášmu tenistovi vhod. Francúz sa síce dotiahol, Alex však získal štyri gemy za sebou, keď využil dekoncentráciu súpera a bol to on, kto premieňal dôležité lopty na body.

Záverečný set patril Slovákovi. Vo štvrtom geme sa dostal k brejkbalom, na riterne predviedol čistú hru. Guinard sa ešte pokúsil o návrat do zápasu, Alex si dôležité okamihy postrážil. Siedmy a ôsmy gem už boli z jeho strany bezchybné a stretnutie ukončil na príjme, keď premenil prvý mečbal.

• Molčan premenil 5 brejkbalov z 8
  • zapojenie prvého servisu bolo u Molčana na úrovni 65 %

Vo štvrťfinále si Alex zmeria sily s Čechom Tomášom Macháčom, ktorý štartuje na voľnú kartu.