Home Správy Molčan nedotiahol proti favoritovi nádejne rozohraté 2. kolo challengeru v Janove

by Tomáš Tomeček

JANOV – Úspešný kvalifikant Alex Molčan prehral v 2. kole turnaja kategórie ATP Challenger 125 v talianskom Janove (137 560 EUR +H, antuka vonku) s 13. nasadeným Maďarom Attilom Balázsom po setoch 6:3, 3:6, 3:6.

Vyrovnaný priebeh prvého setu videli diváci len do piateho gemu. Alex na podaní odvrátil dva brejkbaly, aby v nasledujúcej hre sám svoju príležitosť využil. Jediné zaváhanie maďarského tenistu rodákovi z Prešova stačilo na to, aby set doviedol do víťazného konca. Súper sa nedostal ani k možnosti na ribrejk.

Druhý set sa začal z pohľadu Molčana zle. Rýchlo nabral manko 0:3. Mohol prísť aj o druhé podanie, no vo štvrtom geme otočil stav 0:40 piatimi fiftínmi za sebou. Od tohto momentu stabilizoval výkon na servise. Dostal sa aj k brejkbalu v deviatej hre, maďarský tenista však náskok nepustil a vynútil si tretí set.

Prešovčan v ňom prišiel o servis v treťom geme, keď uhral jediný fiftín. Maďar pridal ešte jeden brejk, keď zvýšil na 4:1. Alex sa snažil zápas zdramatizovať, z 1:5 znížil na 3:5, súper však následne ukončil zápas na riterne.