Home Správy Molčan cez nasadeného súpera do 3. kola challengeru v Helsinkách

Molčan cez nasadeného súpera do 3. kola challengeru v Helsinkách

Alex Molčan

HELSINKI – Alex Molčan zvíťazil v 2. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 vo fínskych Helsinkách (46 600 EUR +H, tvrdý povrch v hale) nad 13. nasadeným Fredericom Ferreirom Silvom z Portugalska 6:4, 6:7(2), 6:1.

V úvodnom sete náš tenista dlho dominoval. Brejky z tretej a siedmej hry ho poslali do vedenia 5:2. Portugalčan v koncovke zabojoval, jeden stratený servis si vzal späť, no Alex si druhé podanie na víťazstvo postrážil.

Aj v druhom dejstve to bol gem s poradovým číslom tri, v ktorom sa Molčan presadil na riterne. Vzápätí zvýšil na 3:1, ale súper manko rýchlo zmazal. Od stavu 3:3 si obaja aktéri duelu držali servisy. V skrátenej hre získal prešovský rodák len dva body.

Rozhodujúci set bol vyrovnaný len na úplnom začiatku. Od tretieho gemu prevzal iniciatívu subtílny Slovák, ktorý už súpera k ničomu nepustil.