Home Najdôležitejšie Molčan v Hamburgu potvrdil rolu favorita: S domácim hráčom nestratil ani set a zabojuje o štvrťfinále

Alex Molčan

HAMBURG – Slovenský tenista Alex Molčan sa prebojoval do 2. kola dvojhry na antukovom turnaji ATP v Hamburgu.

V úvodnom kole zvíťazil nad domácim Nemcom Markom Topom 7:5, 6:3. Prvý set rozhodol jediný brejk, na ktorý v jedenástej hre dosiahol Molčan, do druhého dejstva vstúpil slovenský favorit okamžitým brejkom a druhý pridal v deviatej hre. Nemecký súper nevyužil v zápase ani jeden z dvoch ponúknutých brejkbalov.

V dueli o postup do štvrťfinále nastúpi proti úspešnejšiemu zo súboja medzi Španielom Pablom Carrenom-Bustom a Talianom Lucom Nardim.

dvojhra – 1. kolo: Alex MOLČAN (SR) – Marko Topo (Nem.) 7:5, 6:3 za hodinu aj 33 minút