Home Správy Molčan napriek dobrému štartu v 2. kole challengeru v Augsburgu neprekvapil

Molčan napriek dobrému štartu v 2. kole challengeru v Augsburgu neprekvapil

AUGSBURG – Alex Molčan podľahol v 2. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 v nemeckom Augsburgu (46 600 EUR +H, antuka vonku) domácej nasadenej pätnástke Yannickovi Hanfmannovi po setoch 6:4, 2:6, 1:6.

Favorizovaný Nemec získal hneď v úvode brejk, Alex kontroval ribrejkom. Po ďalšom úspechu na riterne odskočil náš tenista do vedenia 5:3. Záver prvého dejstva sa niesol v znamení prelomených podaní. Molčan ho ukončil až za stavu 5:4 na príjme.

Aj druhý set začal lepšie domáci tenista. Získal štyri gemy za sebou. Prešovský rodák bol evidentne zaskočený z takého nástupu, ale nakoniec prerušil negatívnu sériu a vyhol sa „kanárovi“. Napokon získal dva gemy na servise. Za stavu 2:5 stretnutie prerušil dážď. Po cca dvojhodinovej pauze Hanfmann set uzavrel.

Nemec otvoril brejkom aj záverečnú časť. Slovenský tenista sa postaral o okamžitý ribrejk a mohol ísť aj do vedenia, ale neukončil tretí gem za stavu 40:15. Od tohto momentu už na dvorci dominoval rodák z Karlsruhe. Postupne si vybudoval štvorgemový náskok a v siedmej hre na riterne zavŕšil víťazstvo premenením druhého mečbalu.