Home Správy Molčan v 2. kole Slovak Open napriek sľubnému štartu favorita nezaskočil

Molčan v 2. kole Slovak Open napriek sľubnému štartu favorita nezaskočil

Alex Molčan

BRATISLAVA – Alex Molčan ako držiteľ voľnej karty prehral v 2. kole turnaja ATP Challenger 110 v Bratislave (114 800 EUR +H, tvrdý povrch v hale) s 13. nasadeným nemeckým tenistom Petrom Gojowczykom 6:3, 6:7(4), 4:6.

Alex mal vynikajúci vstup do zápasu, ujal sa vedenia 3:0. Vo štvrtom geme sa dostal na zhodu, no k ďalším brejkbalom sa neprebojoval. Nadobudnutý náskok jedného brejku si udržiaval bez veľkých problémov, prvý set ukončil ziskom deviatej hry.

V druhom sete sa nemecký favorit pozbieral. V druhom geme sa dostal až k trojici brejkbalov, Molčan tlaku odolal. Aj vo štvrtej hre čelil Alex úspešne hrozbe straty podania. Hra sa potom upokojila. Slovák nevyužil jedinú možnosť na brejk za stavu 5:5, a tak o víťazovi musela rozhodnúť skrátená hra. Alex získal prvý minibrejk hneď v úvodnej výmene. Nemec vyrovnal pred výmenou strán. Napokon získal set po štyroch víťazných loptách od skóre 4:3 z pohľadu rodáka z Prešova.

V rozhodujúcom sete zažil viac krušných chvíľ náš tenista – v piatej aj deviatej hre musel odvracať nepríjemný stav 15:40 na servise. Kým v úvodnej fáze setu bol úspešný, záverečný tlak nezvládol. Gojowczyk stav 5:4 doviedol do víťazného konca, premenil prvý mečbal v desiatej hre.