Home Najdôležitejšie Molčan siahal po senzačnom obrate, ale finále mu nakoniec tesne uniklo: Diez udržal v koncovke pevnejšie nervy

Alex Molčan

GRAN CANARIA – Slovenský tenista Alex Molčan neuspel v semifinálovom zápase na challengeri na španielskom ostrove Gran Canaria, kde podľahol vo vyrovnanom súboji Kanaďanovi Diezovi po setoch 2:6, 6:3, 5:7.

Molčanovi nevyšiel úvod zápasu, keď po 10 minútach prehrával už 0:3 s mankom dvoch brejkov. V štvrtej hre sa mu podarilo o jeden brejk znížiť, ale v koncovke opäť Diez prelomil podanie nášmu tenistovi a po 39 minútach sa ujal vedenia v zápase.

Slovenský tenista zlepšil v druhej sade servis, rýchlo viedol 2:0, ale Kanaďan žijúci v Španielsku ešte dokázal kontrovať ribrejkom. V štvrtej hre však opäť stratil servis a 308. hráč sveta si náskok jedného brejku až do konca setu postrážil.

O osude zápasu rozhodol až dramatický tretí set

V rozhodujúcom sete začali obaja tenisti podržanými servismi, ale Molčan stratil od stavu 1:1 štyri hry v rade a Diez razom viedol už 5:1. Slovák sa ale nevzdal, v siedmom geme odvrátil dva mečbaly na servise svojho súpera, následne odvrátil mečbal aj na svojom podaní a po ďalšom brejku to bolo už len o gem. Molčan získal dôležitú desiatu hru, ale od stavu 5:5 už neuhral ani gem a v dramatickej koncovke bol úspešnejší jeho skúsený súper.

Za úspešné účinkovanie v Las Palmas si dvadsaťtriročný hráč NTC pripíše do rebríčka ATP 29 bodov a v onlajn renkingu sa posunie o 19 priečok nahor na 289. miesto. Výrazne sa priblížil k svojmu kariérnemu maximu, ktorým je 277. priečka. Molčan zostáva aj naďalej na Gran Canarii, na budúci týždeň sa tam predstaví na ďalšom challengeri.

Zdroj: ts, stz.sk