Home Audio/video Molčan sa v Mníchove topfavorita nezľakol: Vedenie so svetovou sedmičkou napokon neudržal

Alex Molčan

MNÍCHOV – Slovenský tenista Alex Molčan nestačil v 2. kole dvojhry na turnaji ATP v Mníchove na Nóra Caspera Ruuda. Vo štvrtkovom zápase podľahol siedmemu hráčovi svetového rebríčka po tuhom boji v troch setoch 6:3, 4:6 a 4:6.

Molčan vzal v úvodnom sete svojmu súperovi až tri podania a Ruudovi tak nepomohol ani úspešný brejk za stavu 5:2.

Alex Molčan
Alex Molčan (Foto: TASR/DPA – Sven Hoppe)

Do druhého setu však slovenský tenista vstúpil stratou svojho servisu a v záverečnom nedotiahol do konca viacero dobre rozbehnutých brejkov. Nakoniec prišiel za stavu 4:4 o vlastné podanie a Ruud dotiahol zápas do víťazného konca.

Casper Ruud
Casper Ruud (Foto: TASR/DPA – Sven Hoppe)

Slovák nevyužil šancu získať ďalší skalp hráča z najlepšej desiatky ATP. Na turnaji v Marakéši si v boji o štvrťfinále poradil s prvým nasadeným Felixom Auger-Aliassimmom a prebojoval sa až do finále turnaja, v ktorom podľahol Belgičanovi Davidovi Goffinovi.

dvojhra – 2. kolo: Casper Ruud (Nór.-2) – Alex MOLČAN (SR) 3:6, 6:4, 6:4