Alex Molčan, Marián Vajda, Miloš Mečíř
Alex Molčan, Marián Vajda a Miloš Mečíř (Foto: TASR - Dano Veselský)

Molčan, Polášek, Vajda či Cibulková: Celoslovenské finále Detského Davis Cupu a Fed Cupu zatraktívni Peugeot Tennis Day

BRATISLAVA – Prvý októbrový víkend bude v Národnom tenisovom centre patriť už po sedemnásty raz celoslovenskému finále Detského DavisCupu a FedCupu s Nadáciou SPP (29. septembra – 2. októbra).


Zúčastní sa na ňom 12 najlepších družstiev chlapcov a 12 najlepších družstiev dievčat do 10 rokov. O postup v klubových, oblastných a regionálnych kolách bojovalo v tomto roku okolo 1 500 detí. Od vzniku sa do projektu zapojilo vyše 21-tisíc detí.

Slovenky spoznali prvého súpera na finálovom turnaji Pohára Billie-Jean Kingovej

Štartovala tam aj 7-ročná Kužmová

Dlhodobý projekt Slovenského tenisového zväzu pritiahol do súťaženia deti zo všetkých kútov Slovenska. Viacerí z prvých víťazov a účastníkov v súčasnosti patria medzi slovenských reprezentantov. V prvom ročníku bola najmladšia iba 7-ročná Košičanka Viktória Kužmová, ktorá je teraz stabilnou členkou reprezentačného tímu Pohára Billie-Jean Kingovej. V Detskom DavisCupe a FedCupe rovnako súťažili aj súčasné slovenské singlové jednotky Alex Molčan a Anna Karolína Schmiedlová.Zápasy zatraktívni Peugeot Tennis Day

Ako informoval STZ prostredníctvom tlačovej správy, zápasy najtalentovanejších malých tenistov zatraktívni Peugeot Tennis Day, ktorý v tomto roku napíše už svoje siedme pokračovanie. Počas tejto akcie sa športoví fanúšikovia môžu stretnúť s najväčšími slovenskými tenisovými hviezdami.

Z hráčov nebudú chýbať Molčan, deblový špecialista Filip Polášek či Rebecca Šramková. Mladé talenty prídu pozdraviť aj prezident STZ a olympijský víťaz Miloslav Mečíř, tréner svetového mena Marián Vajda, bývalí elitní hráči Dominika Cibulková či Karol Kučera. Účasť prisľúbil aj kapitán slovenského BJKC tímu Matej Lipták. Vstup do NTC je voľný.Program celoslovenského finále:

29. septembra, štvrtok, zápasy: 14.00 – 20.00
30. septembra, piatok, zápasy: 9.00 – 20.00
1. októbra, sobota, zápasy: 8.00 – 20.00, slávnostné otvorenie 10.00 (PeugeotTennis Day 10.00 – 14.00)
2. októbra, nedeľa, zápasy: 8.00 – 17.00, slávnostné vyhlásenie výsledkov 17.00

Zdroj: TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Alex Molčan, Australian Open

Obrovské sklamanie pre slovenských fanúšikov: Súboj Molčana s ruskou hviezdou v Miami neuvidíme

MIAMI – Slovenský tenista Alex Molčan pre zranenie bedrového kĺbu v pondelok nenastúpi na duel …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

ten + 9 =