Home Najdôležitejšie Molčan pokračuje vo víťaznom ťažení aj v Umagu: Nepríjemného domáceho súpera zdolal bez straty setu

Alex Molčan

UMAG – Slovenský tenista Alex Molčan sa prebojoval do 2. kola dvojhry na antukovom turnaji ATP v Umagu. V úvodnom kole zdolal ako nasadená päťka domáceho Chorváta Dujeho Andukoviča 6:2, 7:6 (2). V dueli o postup do štvrťfinále nastúpi proti Španielovi Robertovi Carballesovi Baenovi.

Molčan mal raketový nástup do zápasu, keď po dvoch rýchlych brejkoch viedol už 4:0. Domáci tenista následne ribrejkom znížil na 4:1, ale semifinalista z Hamburgu opäť kontroval prelomeným servisom a rovnaká situácia sa zopakovala aj v nasledujúcich dvoch gemoch. Po 32 minútach viedol favorizovaný Molčan 1:0.

Na začiatku druhého setu sa brejkom dostal do vedenia Ajdukovič, ale slovenský tenista opäť zareagoval tým najlepším možným spôsobom a po prelomení servisu vyrovnal. V nasledujúcom priebehu Chorvát musel opäť doťahovať, čo sa mu aj podarilo a vyrovnané dejstvo dospelo až k skrátenej hre. V úvode tajbrejku sa ešte Ajdukovič držal na dostreľ, ale Molčan od stavu 2:2 jasne dominoval a doviedol zápas do víťazného konca.