Home Najdôležitejšie Molčan nezvládol rolu favorita a v Oeiras končí hneď na prvej prekážke: Proti outsiderovi uhral len 6 gemov

Alex Molčan

OEIRAS – Slovenský tenista Alex Molčan neuspel v prvom kole na turnaji v portugalskom Oeiras. V úvodnom zápase podľahol Talianovi Moronimu hladko po setoch 2:6, 4:6.

Úvod zápasu sa niesol vo vyrovnanom duchu a v prvých štyroch gemoch si obaja tenisti podržali svoje servisy. V ďalšom priebehu setu prevzal taktovku nad duelom Moroni a sériou štyroch gemov v rade získal prvý set vo svoj prospech. Molčan prehrával po 43 minútach 0:1.

Slovenský tenista vstúpil do druhej sady brejkom, ale vzápätí stratil 3 hry v rade a prehrával 1:3. Následne kontroval ribrejkom a podarilo sa mu ešte vyrovnať na 3:3. Nasledovala séria udržaných podaní, ale za stavu 5:4 pre talianskeho tenistu Molčan najprv odvrátil tri mečbaly, ale ten štvrtý už jeho súper využil a postúpil do ďalšieho kola.