Home Najdôležitejšie Molčan neuspel v premiérovom vystúpení v hlavnej súťaži: V Antalyi nestačil na francúzskeho súpera

Alex Molčan

ANTALYA – Slovenský tenista Alex Molčan neuspel v 1. kole dvojhry na turnaji ATP v tureckej Antalyi. V piatkovom zápase prehral s Francúzom Hugom Grenierom za 91 minút 5:7, 4:6.

Molčan mal výborný vstup do zápasu a po pár minútach viedol po brejku už 3:1. Získaný brejk nedokázal potvrdiť a Grenier ribrejkom znížil na 3:2. Nasledovala pasáž, kde si obaja tenisti držali bez výraznejších problémov svoje podania a až do stavu 5:5 sa nič zaujímavé neudialo. V jedenástej hre však opäť stratil slovenský tenista servis a jeho francúzsky protivník nemal problém s udržaním servisu a ujal sa vedenia v zápase.

Molčan nezachytil úvod druhého setu

Aktuálne 313. hráčovi sveta nevyšiel úvod do druhej sady a rýchlo prehrával rozdielom dvoch brejkov 1:4. Grenier si opäť udržal servis a keď viedol 5:1 zdalo sa, že o osude zápasu je rozhodnuté. Molčan sa však nevzdal a podobne ako včera sa pokúsil o nečakaný obrat. V dnešnom zápase obrat nedokonal a aj napriek tomu, že znížil na 4:5, Grenier si koncovku druhého setu postrážil a zaslúžene postúpil do druhého kola.

Grenier v 2. kole narazí na piateho nasadeného Nemca Jana-Lennarda Struffa.

Pre Molčana to bolo premiérové vystúpenie v hlavnej súťaži na turnaji ATP. Prebojoval sa do nej cez dvojkolovú kvalifikáciu, v ktorej zdolal Kazacha Andreja Golubeva i Slovinca Blaža Kavčiča.