Home Správy Molčan nedohral 1. kolo challengeru v San Benedette

Molčan nedohral 1. kolo challengeru v San Benedette

by Tomáš Tomeček

SAN BENEDETTO – Alex Molčan vzdal za stavu 0:6, 2:2 zo svojho pohľadu zápas proti Belgičanovi Jeroenovi Vannestemu v 1. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 v talianskom San Benedette (46 600 EUR +H, antuka vonku).

Úvodný set sa začal pre Alexa zle. Na riterne nevzal súperovi jediný fiftín a na vlastnom servise nevyužil vedenie 30:0. Po peknej výmene pri sieti oň prišiel. Aj v ďalšom priebehu ťahal rodák z Prešova za kratší koniec. Reálne mu hrozil „kanár“, z prvého setbalu sa dostal víťazným úderom, druhý nedokázal odvrátiť a nevynútená chyba znamenala koniec dejstva. Molčan si na kurt následne nechal zavolať lekára.

Druhý set začal Alex lepšie ako úvodný. Zlepšil pohyb aj presnosť úderov a dostal sa do vedenia 2:0, Belgičan však vyrovnal. Náš tenista vzápätí zápas skrečoval pre pretrvávajúce zdravotné problémy.

• Molčan odvrátil len 2 zo 6 brejkbalov.
  • po prvom servise získal iba 8 fiftínov z 20 hraných

Pomstiť krajana bude môcť v 2. kole najvyššie nasadený Andrej Martin, ktorý mal na úvod voľný žreb.