Home Správy Molčan v 3. kole challengeru v Sibiu potvrdil pozíciu favorita

Molčan v 3. kole challengeru v Sibiu potvrdil pozíciu favorita

Alex Molčan

SIBIU – Alex Molčan zvíťazil v 3. kole turnaja ATP Challenger 80 v rumunskom Sibiu (46 600 EUR +H, antuka vonku) nad domácou voľnou kartou Filipom Cristianom Jianum 2:6, 6:4, 7:6(4).

V úvode predvádzali obaja mladíci vyrovnaný tenis. Od gemu číslo päť sa viac začal presadzovať domáci hráč. Začal čistou hrou na servise a pokračoval tlakom na riterne. Ten vyústil do straty podania nášho tenistu. V koncovke prvého setu Rumun komplikácie nedopustil – 6:2.

Aj v druhom sete sa všetko podstatné dialo od piatej hry. V nej Alex vzal súperovi servis a v geme číslo sedem sa situácia opakovala. Domáci tínedžer následne znížil z 2:5 na 4:5, rodák z Prešova však väčšiu drámu nedopustil.

Tretie dejstvo začal lepšie prešovský rodák, brejk na 2:1 ale nepotvrdil. Rumunský tenista sa dostal v závere do vedenia 5:3, ale Slovák opäť zrovnal krok. Súper bol z vývoja očividne zaskočený a prišiel aj o ďalšie podanie, no napokon set dospel do skrátenej hry. V nej Molčan od začiatku dominoval a zápas ukončil využitím druhého mečbalu za stavu 6:4.

• Molčan spravil 8 dvojchýb
  • využil 6 z 8 príležitostí na brejk
  • pomohol si jediným esom, súper žiadnym

Vo štvrťfinále sa Alex Molčan stretne s víťazom zápasu medzi 15. nasadeným Srbom Pedjom Krstinom a turnajovou dvojkou Blažom Rolom zo Slovinska.