Home Správy Molčan na challengeri v Hamburgu nestačil na legendárneho Španiela

Molčan na challengeri v Hamburgu nestačil na legendárneho Španiela

by Tomáš Tomeček

HAMBURG – Alex Molčan vypadol v 1. kole turnaja ATP Challenger 80 v Hamburgu (46 600 EUR +H, tvrdý povrch v hale). Premožiteľom Slováka bol Španiel Tommy Robredo po výhre 7:5, 6:1.

Molčan prišiel hneď v úvode o svoj servis, Robredo zúžitkoval prvý brejkbal v zápase. Slovák dokázal vyrovnať skóre na 2:2. Turbulentný prvý set plný brejkbalov pokračoval, obidvaja tenisti si ale svoje servisy držali. Rozuzlenie priniesol záver, keď prevážili skúsenosti Španiela. V 11. geme na riterne viedol 40:15, Alex odvrátil len jednu hrozbu brejku. Španielsky veterán následne prvý set dopodával, hoci musel odvrátiť dva brejkbaly. Napokon zúročil druhý setbal.

V druhom sete už Španiel na kurte dominoval. Molčan získal prvý gem na svoju stranu až na piaty pokus. Robredo získaval dôležité lopty na svoju stranu a Slovák napriek snahe ďalší bod nepridal. S turnajom sa rozlúčil, keď neodvrátil tretí mečbal na podaní v siedmom geme.