Alex Molčan
Alex Molčan (Foto: TASR - Pavel Neubauer)

Molčan mal v dnešnom zápase dvoch súperov, ani s jedným si však neporadil: So silným vetrom sa lepšie vysporiadal jeho súper

GRAN CANARIA – Slovenský tenistaAlex Molčan nepostúpil do semifinále challengeru 80 na španielskom ostrove Gran Canaria (44 820 EUR, antuka vonku). Vo štvrťfinále bol nad jeho sily Slovinec Blaž Kavčič, ktorému podľahol 4:6, 5:7 za 125 minút.


Najväčším pánom na kurte bol neúnosný vietor

Molčan mal výborný vstup do zápasu, keď aj napriek veľmi silnému vetru už v druhej hre prelomil podanie svojho súpera. Kavčič kontroval ribrejkom, ale po šiestich gemoch bol stav vyrovnaný 3:3. V ďalšom priebehu zápasu sa skúsený Slovinec dokázal lepšie vysporiadať s poveternostnými podmienkami, nútil Molčana ku chybám a jeho taktika mu vychádzala. Slovenský tenista mal veľké problémy na servise, keď urobil až 6 dvojchýb a po druhom servise vyhral len 22% loptičiek.

Druhý set nám priniesol až sedem brejkov a obaja tenisti bojovali s náročnými podmienkami. V koncovke druhej sady udržal Kavčič nervy na uzde a postúpil do semifinále.Zverenec trénera Ladislava Simona si do rebríčka ATP pripíše 15 bodov a v onlajn renkingu sa posunie na 286 miesto, deväť priečok za svoje kariérne singlové maximum.

Zdroj: ts, stz.sk

About Roderik Pastier

Check Also

Rafael Nadal

VIDEO Nadal pozná dôvod šokujúcej prehry proti Rublevovi v Monte Carle: Môj servis bol jedna veľká katastrofa

MONTE CARLO – Obrovské prekvapenie prinieslo záverečné štvrťfinálové meranie síl na prestížnom podujatí ATP Masters …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twenty − 17 =