Home Správy Molčan suverénne do štvrťfinále challengeru v Ludwigshafene

Molčan suverénne do štvrťfinále challengeru v Ludwigshafene

LUDWIGSHAFEN – Alex Molčan si poradil v 3. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 v nemeckom Ludwigshafene (46 600 EUR +H, antuka vonku) s domácim Benjaminom Hassanom po setoch 6:3, 6:2.

Alex vstúpil do zápasu vynikajúco. Uhral prvé tri gemy a domáci tenista sa do stretnutia dostal až v maratónskej štvrtej hre, keď si cez tri brejkbaly vzal jeden zo stratených servisov späť. Kľúčovým momentom prvého setu bol šiesty gem. Molčan sa na podaní dostal z nepríjemného stavu 0:40 a zvýšil na 5:1. Hassan sa ešte vzchopil a znížil na 3:5, no viac mu náš tenista nedovolil. Pekným čítaním hry a dobrým krížnym úderom premenil celkovo štvrtý setbal – 6:3.

Do druhého setu vstúpil rodák z Prešova mierne nervózne. Prvý i tretí gem na podaní však nakoniec ustál. V ďalšom priebehu začal dominovať. Zopakovala sa situácia z úvodného setu, ani tentoraz nedokázal Alex dopodávať na 6:1 a opäť si musel počkať na príjem. Hassan odvrátil prvý mečbal efektným krížnym obhodením. Druhú šancu Slovák o chvíľu využil.

• v 16 zo 17 gemov sa zrodil aspoň jeden brejkbal
  • celkovo ich videli diváci 30
  • Molčan spravil 6 dvojchýb

Štvrťfinálovým súperom mladého Slováka bude deviaty nasadený Facundo Bagnis z Argentíny, ktorý dnes zdolal Andreja Martina. V akcii bol aj tretí náš zástupca Filip Horanský, ktorý prešiel medzi najlepšiu osmičku po skreči Nemca Oscara Otteho.