Home Správy Molčan suverénne do 2. kola challengeru v Liberci, čaká nás derby

Molčan suverénne do 2. kola challengeru v Liberci, čaká nás derby

LIBEREC – Alex Molčan deklasoval v 1. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 v českom Liberci (46 600 EUR +H, antuka vonku) domácu voľnú kartu Davida Poljaka 6:1, 6:1.

Alex mal perfektný vstup do zápasu a po 13 minútach viedol 4:0. V dominantnom predstavení pokračoval aj v ďalšom priebehu úvodného setu. Domáci tenista síce pri vlastnom podaní znížil na 1:4, no to bolo z jeho strany všetko. Favorit premenil na príjme v siedmom geme hneď prvý setbal.

V druhom dejstve bol pánom na kurte naďalej prešovský rodák. Od stavu 1:1 získal tri hry za sebou, čím spravil rozhodujúci krok na ceste za víťazstvom. Po zmene strán pridal ďalší brejk a duel v siedmej hre ukončil.

• zápas trval len 51 minút
  • Molčan zahral 3 esá, z toho 2 z druhého podania
  • premenil všetkých 5 brejkbalov, nečelil žiadnemu

V 2. kole uvidí Liberec zaujímavé slovenské derby. Alex Molčan vyzve najvyššie nasadeného Andreja Martina.