Home Správy Molčan cez bývalého 21. hráča sveta do 2. kola challengeru v Janove

Molčan cez bývalého 21. hráča sveta do 2. kola challengeru v Janove

Alex Molčan

JANOV – Úspešný kvalifikant Alex Molčan zdolal v 1. kole turnaja kategórie ATP Challenger 125 v talianskom Janove (137 560 EUR +H, antuka vonku) Thomaza Bellucciho z Brazílie 6:4, 7:5.

Zápas otvoril Alex brejkom, ktorý pri svojom servise potvrdil. Brazílčan sa do zápasu vrátil ziskom maratónskeho ôsmeho gemu, keď po piatich zhodách získal Molčanovo podanie. Prešovčana strata servisu nezlomila, získal dve hry za sebou a ukončil prvý set.

Tretí gem druhého setu mal z pohľadu Slováka nešťastnú koncovku. Nepremenil trojicu brejkbalov. V piatej hre už ale nezaváhal a opäť získal Bellucciho servis. Aj ďalšie dva gemy priniesli brejk. Následne náš tenista zvýšil na 5:3. Na riterne potom nevyužil tri mečbaly, štvrtý neúspešný pokus zaznamenal pri svojom podaní a súper vyrovnal na 5:5. Záver patril predsa len Molčanovi, ktorý premenil celkovo siedmy mečbal.