Home Správy Molčan po dlhom boji do 2. kola challengeru v Come

Molčan po dlhom boji do 2. kola challengeru v Come

COMO – Alex Molčan si poradil v 1. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 v talianskom Come (46 600 EUR +H, antuka vonku) so Sandrom Ehratom zo Švajčiarska po setoch 7:6(7), 6:4.

Vo štvrtom geme dramatického prvého setu sa Alex prebojoval k dvom brejkbalom, napokon podanie súpera nezískal. V ďalšom priebehu bol servis slabým článkom v hre oboch tenistov. Sériu gemov s prelomeným podaním prerušil ziskom ôsmej hry Švajčiar, ktorý tak viedol 5:3. Molčan následne vyrovnal na 5:5. Podanie v závere znova zradilo oboch tenistov a víťaza musela určiť skrátená hra. Ehrat sa dostal do vedenia 4:1 aj 6:3. Slovák zabojoval a predviedol obrat na 9:7.

Prešovský rodák chcel v druhom sete využiť dobré rozpoloženie a už v treťom geme získal brejk. Ten vzápätí potvrdil. Švajčiar trojicou získaných hier za sebou zdramatizoval priebeh stretnutia. Náš tenista kontroval vlastnou sériou víťazných gemov ktorá sa tiež zastavila na čísle tri – premenil prvý mečbal.