Home Správy Molčan po trojsetovej dráme do 2. kola challengeru v Augsburgu

Molčan po trojsetovej dráme do 2. kola challengeru v Augsburgu

Alex Molčan

AUGSBURG – Alex Molčan si poradil v 1. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 v nemeckom Augsburgu (46 600 EUR +H, antuka vonku) s Rumunom Dragosom Dimom po setoch 6:2, 6:7(4), 6:4.

Alex v úvode získal gem pri vlastnom podaní a na riterne sa dostal do vedenia 40:0. Dima odvrátil len dva brejkbaly. Prešovčan súpera k žiadnym šanciam nepúšťal. Protihráč zo štvrtej svetovej stovky sa napokon musel uspokojiť v prvom sete s dvoma získanými gemami.

Druhé dejstvo bolo podstatne vyrovnanejšie, k jednému brejkbalu sa na začiatku dostali obaja hráči. Dráma nastala v závere, keď si vzájomne zobrali servisy a dopracovali sa k skrátenej hre. Rumun bol na príjme nebezpečnejší a po výsledku 7:4 si vynútil tretí set.

Molčan si hneď v jeho úvode mohol pripísať ďalší brejk, ale šancu nevyužil. Na servise bol znova dominantný, keď súperovi dovolil jediný fiftín v troch gemoch. V hre číslo sedem to rodákovi z Prešova vyšlo aj na riterne. V koncovke si zachoval chladnú hlavu a za stavu 5:4 duel napriek hrozbe ribrejku dopodával.

• Molčan mal úspešnosť využitia brejkbalov 33 % (4/12), Dima premenil jediný zo štyroch
  • pomer es 6:1 z pohľadu Slováka

V 2. kole narazí talentovaný slovenský tenista na 15. nasadeného Nemca Yannicka Hanfmanna.