Home Najdôležitejšie Minárik s Pokorným triumfovali vo štvorhre na turnaji v Doboj: Vo finále zaskočili nasadené trojky

DOBOJ – Slovenskí tenisti Krištof Minárik a Lukáš Pokorný triumfovali v debli na turnaji M15 v bosnianskom meste Doboj. Vo finále zdolali favorizovaný pár Gill/Ovčarenko po setoch 7:6(5), 6:4.

Do boja o titul vstúpila lepšie slovenská dvojica, ktorá po brejku v tretej hre odskočila na rozdiel dvoch gemov. Za stavu 4:3 pre Minárika s Pokorným však súperi vyrovnali a nasledoval poriadne divoký priebeh. Slováci opäť prelomili servis Ovčarenka s Gillom, ale výhodu brejku prehajdákali a o víťazoch prvého setu rozhodovala až skrátená hra. V nej boli úspešnejší outsideri, ktorí sa prekvapivo ujali vedenia.

Po vyhratom sete však slovenskí tenisti nevstúpili do dejstva číslo dva vydarene, ihneď prišli o servis, ale podarilo sa im kontrovať ribrejkom. V ďalších gemoch dominovalo na oboch stranách kurtu podanie a za stavu 5:4 Minárik s Pokorným štvrtýkrát v zápase prelomili servis Ovčarenka s Gillom a zaslúžene triumfovali.