Home Najdôležitejšie Mihalíková s ruskou parťáčkou Kalinskou zaskočili nasadené jednotky v Portoroži: Po prekvapivej výhre zabojujú o titul

Tereza Mihalíková

PORTOROŽ – Slovenská tenistka Tereza Mihalíková spoločne s ruskou parťáčkou Annou Kalinskou postúpili už do finále na turnaji WTA v slovinskom Portoroži. V dnešnom dueli zdolali domáci nasadený pár číslo jeden po setoch 6:4, 7:6(7).

Obe páry si od úvodu strážili svoje servisy a prvý brejk zápasu prišiel až v siedmej hre, kedy Mihalíková s Kalinskou prelomili podanie turnajových jednotiek. Po potvrdení brejku viedli už 5:2, ale nasledujúce dva gemy patrili Klepačovej so Zidanšekovou. V kľúčovej desiatej hre uspela slovensko-ruská dvojica, ktorá po 34 minútach viedla 1:0.

Na začiatku druhého dejstva odvrátil pár so slovenským zastúpením štyri brejkbaly a následne počas celého setu predvádzali Mihalíková s Kalinskou na servise skvelý výkon. V štvrtej hre navyše brejkli Slovinky a za stavu 5:3 išli podávať na víťazstvo v zápase. Nasadené jednotky ukázali svoju kvalitu, vyrovnali na 5:5 a po ďalších dvoch udržaných servisoch zhodne po jednom na oboch stranách, musel o výsledku druhého setu rozhodnúť až tajbrejk. V ňom po dramatickom priebehu uspeli Mihalíková s Kalinskou a postúpili do finále.

V boji o titul narazí slovensko-ruská dvojica na druhý najvyššie nasadený pár Kruničová/Pattinama Kerkhoveová.