Home Najdôležitejšie Mihalíková s deblovou partnerkou rolu favoritiek nenaplnili: V Dubaji končia pred bránami finále

ABÚ DABÍ – Slovenská tenistka Tereza Mihalíková po boku maďarskej deblovej partnerky Gálfiovej rolu miernych favoritiek v semifinálovom zápase štvorhry na turnaji v Dubaji nenaplnili. Proti španielsko-slovinskému páru Zadoinovová/Juvanová prehrali po setoch 6:7(2), 3:6.

V prvom sete nevyužili setbal

Prvý set sa však vôbec nevyvíjal zle. Už v treťom geme sa podarilo slovensko-maďarskému páru prelomiť podanie svojich súperiek, ale na svojom servisgeme však brejk nepotvrdili a stav bol vyrovnaný 2:2. V ôsmej hre sa opäť podarilo Mihalíkovej s Galfiovou brejknúť súperky a po odvrátení troch brejkbalov na vlastnom servise razom viedli 5:3. Po podržaní podania španielsko-slovinskej dvojice podávala Mihalíková s Galfiovou na zisk setu, ale naskytnutý setbal nevyužili a napokon musela o výsledku prvého setu rozhodnúť až skrátená hra. V tej boli úspešnejšie kvalitné singlové tenistky a ujali sa vedenia v zápase.

V druhom sete sme boli svedkami skvelého výkonu na servise zo strany španielsko-slovinského páru, keď Zadoinovová s Juvanovou počas celého setu nestratili ani jedno podanie. Mihalíkovú s Galfiovou dvakrát brejkli a poľahky dokráčali k víťazstvu v zápase.