Home Správy Mihalíková mala titul na dosah – od skalpu bývalej svetovej dvojky ju delili 2 lopty

ŠARM AŠ-ŠAJCH  Druhá nasadená Tereza Mihalíková prehrala vo finále ITF turnaja v egyptskom Šarm aš-Šajchu (15 000 USD, tvrdý povrch vonku) s Ruskou Verou Zvonariovovou v troch setoch 6:1, 6:7(4), 5:7.

Prvý set získala naša tenistka nečakane hladko. Odolala všetkým 4 brejkbalom a jediný gem pustila súperke za stavu 3:0. V druhom dejstve sa hra vyrovnala. Ruska nepotvrdila brejk na 3:1 ani na 4:2, Tereza zas neuspela za stavu 5:4 pri servise na víťazstvo. Rozhodnúť musela skrátená hra. Moskovčanka v nej otočila z 1:3 na 7:4 a išlo sa do tretieho setu. Topoľčianska rodáčka v ňom viedla 3:1, no výhodu okamžite stratila a v koncovke rozhodli väčšie skúsenosti na opačnej strane kurtu.

• zápas trval 2 hodiny a 58 minút
  • tenistky mali dovedna 24 brejkbalov
  • Mihalíková vyhrala o 4 výmeny viac
  • v 10. geme 2. setu bola dvakrát 2 fiftíny od víťazstva
  • Zvonariovová hrala iba 3. turnaj sezóny

Talentovaná Slovenka nevyužila šancu na zisk 7. singlového titulu medzi profesionálkami. Do rebríčka WTA si pripíše 7 bodov. Vera Zvonariovová, svetová dvojka z októbra 2010, potrebuje ešte jeden bodový zápis, aby sa jej meno po 15 mesiacoch znova objavilo v renkingu.