Home Najdôležitejšie Slovensko-ruský triumf v Slovinsku: Mihalíková s Kalinskou po veľkom obrate vyhrali aj finálovú drámu

Anna Kalinská, Tereza Mihalíková

PORTOROŽ – Slovenská tenistka Tereza Mihalíková sa spoločne s Ruskou Annou Kalinskou stali víťazkami štvorhry na turnaji WTA v slovinskom Portoroži.

V nedeľnom dramatickom finále zdolali po boji v troch setoch 4:6, 6:2 a 12:10 druhý nasadený srbsko-holandský pár Aleksandra Kruničová, Lesley Pattinamová Kerkhoveová.

Slovensko-ruský pár sa po prehratom prvom sete zmobilizoval a v druhom dejstve si proti turnajovým dvojkám po brejku vybudoval sľubné vedenie 3:0. Aj keď v piatej hre Mihalíková s Kalinskou o podanie prišli, ostávajúce tri hry a z toho dve podania súperiek sa už stali ich korisťou a druhý set vyhrali hladko 6:2.

Zahodili päť mečbalov

V rozhodujúcom supertajbrejku si po troch minibrejkoch slovensko-ruský pár vybudoval jednoznačné vedenie 6:1 a aj keď sa následne duel ešte zamotal, viedli 9:4 a na raketách tak mali až päť mečbalov! Bohužiaľ ani jeden z nich nedokázali využiť a po šnúre šiestich prehratých loptičiek po sebe samotný slovensko-ruský pár čelil mečbalu súperiek. Od stavu 9:10 už ale Mihalíková s Kalinskou vyhrali všetky tri loptičky a po takmer dvojhodinovom dramatickom boji sa radovali zo zisku deblovej trofeje.

štvorhra – finále: Anna Kalinská, Tereza MIHALÍKOVÁ (Rus./SR) – Aleksandra Kruničová, Lesley Pattinamová Kerkhoveová (Srb./Hol.-2) 4:6, 6:2, 12:10

Zdroj: ts, TASR