Home Najdôležitejšie Mertensová so Sabalenkovou triumfovali na US Open v súťaži štvorhry

Mertensová so Sabalenkovou triumfovali na US Open v súťaži štvorhry

by Tomas Hmira

NEW YORK – Elise Mertensová a Aryna Sabalenková sa stali víťazkami súťaže štvorhry na záverečnom grandslamovom turnaji roka US Open. Vo finále si poradili s párom Ashleigh Bartyová/Victoria Azarenková 7:5, 7:5.

Úvodný set lepšie rozbehol austrálsko-bieloruský pár, ktorý sa po brejku ujal vedenia 3:1. Vzápätí o svoj servis rýchlo prišli a súperky udreli za stavu 5:5. Na premenený setbal dlho nečakali, potvrdili hneď druhú možnosť na zisk prvého setu.

V druhej časti opäť rozhodli výborne načasovaným brejkom v jedenástej hre. Zápas sa skončil fatálnou chybou z rakety Azarenkovej.