Jürgen Melzer (Foto: Facebook/Erste Bank Open)

Melzer ostro skritizoval Djokoviča: Hovoríš nezmysly, prestaň s tým!

VIEDEŇ – Meno srbského tenistu a aktuálnej svetovej jednotky Novaka Djokoviča je poslednú dobu často skloňované. Kontroverzný názor o očkovaní, podivné hlasovanie do hráčskej rady a mnoho ďalších názorov, ktoré sa nepáčia jeho tenisovým kolegom. Najnovšie sa do neho obul aj bývalý excelentný singlista a aktuálne 21. hráč sveta v debli Jürgen Melzer, ktorý označil slová Djokoviča za nezmyselné.


Začiatok celej kauzy začal v auguste, keď sa Srb rozhodol založiť vlastnú hráčsku radu PTPA, ktorá má hájiť záujmy tenistov. Z oficiálnej rady ATP svojvoľne odišiel. Nedávno si všetko rozmyslel a chcel sa do ATP vrátiť. To mu však vedenie okruhu zatrhlo s tým, že nemôže figurovať v dvoch podobných organizáciách.

„Bol som ochotný sa opätovne do rady vrátiť, ale vedenie moju žiadosť neschválilo, pretože podľa ich názoru nemôže žiaden z tenistov kumulovať viacero funkcií. Nevidím žiadny problém v tom, aby som figuroval v oboch združeniach,“ uviedol Djokovič.

Melzer nesúhlasí s názorom Djokoviča

„Novak hovorí absolútne nezmysly. Tieto pravidlá existujú od roku 2006 a má to svoju logickú podstatu. Pokiaľ jestvujú dve podobné združenia, nemôžete figurovať v oboch. Myslím si, že na to, aby ste to pochopili, stačí zdravý sedliacky rozum,“ pustil sa Rakúšan, ktorý je členom rady ATP do svetovej jednotky.„Túto otázku sme odkonzultovali s vedením okruhu. Nechápem, prečo je Djokovič prekvapený a podráždený,“ dodal Melzer.

Srbskému tenistovi tak nezostáva nič iné, než pôsobiť vo svojej organizácii s názvom PTPA, kde sú okrem samotného Djokoviča spoluzakladateľmi aj John Isner či Kanaďan Vasek Pospisil. Ďalšie hviezdy vrátane Rogera Federera a Rafaela Nadala sa nestotožňujú s novým združením.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Belinda Benčičová

VIDEO Aj Benčičová zúri, ale prísna karanténa ju neodstavila: Bývalá svetová štvorka si našla miesto na tréning

MELBOURNE – Kým hviezdy ako Novak Djokovič, Rafael Nadal, Dominic Thiem či Serena Williamsová majú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

fourteen + fifteen =