streda , 27 mája 2020
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Medvedev povedal, kto je jeho idol. Federer ani Nadal nimi nie sú
Foto: Twitter/AusOpen

Medvedev povedal, kto je jeho idol. Federer ani Nadal nimi nie sú

Väčšina mladých hráčov hovorí o tom, že za svojich idolov považujú Rafaela Nadala či Rogera Federera. V prípade Daniila Medvedeva to však neplatí. On v detstve obdivoval svojho krajana. O ďalšom legendárnom Rusovi však povedal, že nikdy nevidel jeho zápas.

„Pre mnohých Rusov bol idolom Jevgenij Kefeľnikov. Ja som ho nikdy nevidel hrať,“ povedal Medvedev na margo bývalej svetovej jednotky a víťaza dvoch grandslamov. Citoval ho portál essentiallysports.com.

„Mojim obľúbencom bol vždy Marat Safin. Sledoval som ho, ako dosahoval skvelé výsledky na grandslamoch. Preto som sa rozhodol hrať tenis. Taktiež som ale nasledoval Federerovu a Nadalovu kariéru,“ povedal.

Medvedev má povesť zlého muža tenisového okruhu keďže neraz predvádzal voči fanúšikom nie príliš prívetivé reakcie. Práve jeho krajan Safin však patrí v tomto ohľade k najväčším búrlivákom histórie. Aj on bol, podobne ako Kafeľnikov, svetovou jednotkou a vyhral dva grandslamy.

Moskovský rodák má 24 rokov, najvyššie bol v rebríčku zatiaľ na štvrtom mieste a má na konte jedno grandslamové finále – dosiahol ho vlani na US Open. Spomedzi mladíkov na okruhu však je (spoločne s Thiemom) iba jeden z dvojice hráčov, ktorí už boli vo finále niektorého z najprestížnejších turnajov.O nás Jana Sedláková

Môže Vás zaujímať

Minuloročný španielsky hrdina si to nevie predstaviť: Davisov pohár je najvýznamnejšia súťaž reprezentačných družstiev

BARCELONA – Španielsky tenista Roberto Bautista Agut si nevie predstaviť, že by sa novembrový finálový …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seventeen + seventeen =