Home / Správy / Medvedev po divokom zápase do semifinále US Open

Medvedev po divokom zápase do semifinále US Open

NEW YORK – Prvým semifinalistom grandslamového US Open (57 000 000 USD, tvrdý povrch vonku) sa stal piaty nasadený Daniil Medvedev z Ruska po víťazstve 7:6(6), 6:3, 3:6, 6:1 nad 23. nasadeným Švajčiarom Stanom Wawrinkom.

Švajčiar nezachytil úvod a okamžite stratil podanie. Následne zahodil zbytočnou chybou šancu na ribrejk, ďalšie dve nevyužil v šiestom geme. Medvedev si nechal za stavu 4:3 ošetriť ľavé stehno. Nevyzeral vôbec čerstvo, v desiatej hre prvý set nedoservoval, ale prekvapivo ovládol po výsledku 8:6 tajbrejk.

V druhom dejstve moskovský rodák dominoval. Nekazil, skonsolidoval sa na servise, zlepšil pohyb. Nepresného súpera brejkol na 3:1. V ďalšom priebehu si náskok postrážil, keď pri každom drobnom náznaku problémov perfektne podal.

Do tretej časti vstúpil Wawrinka tak, ako si želal. Diktoval tempo, eliminoval chyby a vypracoval si náskok 3:0. Vysoký herný štandard ho neopúšťal a do stavu 5:3 kráčal neohrozene za znížením. Pri poslednom kroku prišli problémy, ruský mladík sa dostal na príjme k štyrom šanciam, ale zostali nevyužité a turnajová 23-ka si napokon podanie udržala.

Štvrtý set otvoril Rus zo svojho pohľadu ideálne. Po brejku na 2:0 vytiahol proti hrozbe straty servisu zázračnú defenzívu a nakoniec zvýšil na rozdiel troch gemov. Wawrinku to nalomilo, nasadená päťka pridala za stavu 4:1 na riterne poistku a vzápätí duel poľahky uzavrela.

Zaujalo nás:

  • Medvedev spravil 12 dvojchýb, z toho 9 v prvom sete
  • pomer víťazných úderov a nevynútených chýb mal 35:36, jeho súper 38:38
  • stal sa prvým mužským grandslamovým semifinalistom z Ruska od Michaila Južného na US Open 2010

„Bol to pre mňa zvláštny duel. Mal som problémy so stehenným svalom a myslel som si, že zápas nedokončím. Vzal som si liek proti bolesti a zdá sa, že s oneskorením zapôsobil. Uvidím, aké to bude ráno. Urobím všetko, aby som mohol pokračovať na turnaji,“ povedal v prvom rozhovore víťaz. O senzačné finále zabojuje proti tretiemu nasadenému Švajčiarovi Rogerovi Federerovi alebo nenasadenému Bulharovi Grigorovi Dimitrovovi.

About Michal Pokrivka

Check Also

FOTO Thiem po impozantnom obrate: Škoda, že mohol vyhrať len jeden z nás

NEW YORK – Rakúsky tenista Dominic Thiem sa stal víťazom mužskej dvojhry na US Open …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eleven + twenty =