Home Správy Medvedev je naďalej nezastaviteľný – vyhral turnaj v Petrohrade

Medvedev je naďalej nezastaviteľný – vyhral turnaj v Petrohrade

PETROHRAD – Víťazom turnaja ATP 250 v Petrohrade sa stal Rus Dannil Medvedev, ktorý si vo finále poradil s Chorvátom Bornom Čoričom po setoch 6:3, 6:1.

Rus získal brejk na 3:2. Neskôr mal šance odskočiť na 5:2, ale nevyužil ich. Keď Čorič servoval na udržanie sa v sete za stavu 3:5, pustil ruského súpera do vedenia 40:15. Oba setbaly síce odvrátil, ale potom prišla ďalšia možnosť, ktorú už využil Medvedev a šiel do vedenia 1:0 na sety.

Druhý set už bol jasnou záležitosťou ruského hráča. Vypracoval si náskok 5:0. Potom po servise znížil Čorič na 1:5, čím ale iba odvrátil hrozbu „kanára“. V  ďalšej hre už na servise Medvedev premenil prvý mečbal.

• Rus nastrieľal 7 es a nespravil dvojchybu
  • neponúkol žiaden brejkbal
  • Čorič odvrátil 8 z 12 brejkbalov
  • skôr ako vo finále vypadol Rus naposledy ešte vo Wimbledone – o titul bojoval vo Washingtone, na Rogers Cupe, v Cincinnati, na US Open a teraz aj v Petrohrade