Daniil Medeved
Daniil Medeved (Foto: TASR/AP)

Medvedev o ruskom treste za doping: „Som sklamaný, že nebudem hrať pod svojou vlajkou“

RIJÁD – Rus Daniil Medvedev sa zúčastnil minulý týždeň na exhibičnom turnaji v saudskoarabskom Rijáde. Počas neho poskytol zaujímavý rozhovor portálu UBI Tennis.

Ruský mladík, ktorý v Rijáde triumfoval, si pochvaľuje možnosť vyskúšať si počas predsezónnej prípravy súťažné zápasy. „Myslím si, že uprostred prípravy je takýto turnaj dobrý. Nemožno len trénovať, bez toho, aby ste vedeli na akej úrovni je vaša hra. Je dôležité vedieť, ako na tom som, čo musím zlepšiť, na čom musíme s tímom viac pracovať,“ vysvetlil ruský tenista svoje rozhodnutie štartovať v Saudskej Arábii.

Po životnom roku 2019 má, samozrejme, vysoké ambície: „Pochopiteľne, po poslednej sezóne mám veľké očakávania. Musím to však brať zápas po zápase. Od svojich šiestich rokov myslím na post svetovej jednotky, ale nie som tým posadnutý. Ak budem mať 40 a mojím najlepším renkingom počas kariéry bude druhá pozícia, nezmení to môj život.“

Medvedev sa vyjadril aj k dopingovej afére, ktorá spôsobila, že ruskí športovci nebudú môcť štyri roky hrať na vrcholných podujatiach pod svojou vlajkou. „Úprimne, pre mňa ako tenistu je trochu zložité o tom hovoriť. Žijem v Monaku, testovaní sme vo všetkých štátoch sveta. Dvadsať až 30 dopingových testov ročne,“ uviedol s dôrazom na to, že ruskí športovci rozhodne nie sú testovaní len doma.

Na margo údajne štátom riadeného dopingu na záver dodal: „Som sklamaný, že nebudem hrať pod svojou vlajkou, keďže s tým nemám nič spoločné. Je to pre mňa trochu čudné. Neviem presne, prečo bolo prijaté také rozhodnutie, a tak neviem, či bolo správne.“

Ku kauze sa spomedzi ruských tenistov nedávno vyjadril aj Jevgenij Kafeľnikov. Týždeň staré vyjadrenie legendárnej bývalej svetovej jednotky si môžete prečítať TU.

About Michal Pokrivka

Check Also

Famózny výkon Martina: V prvom kole stratil len 8 gemov, čaká ho súper zvučného mena

PARÍŽ – Slovenský tenista Andrej Martin sa suverénnym spôsobom prebojoval do 2. kola dvojhry na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

13 + 17 =