štvrtok , 13 augusta 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Medvedev má obavu, že dominancia „veľkej trojky“ sa tento rok neskončí
Daniil Medvedev (Foto: TASR/AP)

Medvedev má obavu, že dominancia „veľkej trojky“ sa tento rok neskončí

ROTTERDAM – Rus Daniil Medvedev má patriť tento rok medzi najvážnejších konkurentov tzv. veľkej trojky, ktorú reprezentujú Srb Novak Djokovič, Španiel Rafael Nadal a Švajčiar Roger Federer. Nie je si však istý, že je v niečích silách narušiť ich grandslamovú hegemóniu už v aktuálnom ročníku.

„Je zložité na to odpovedať. Nechcem predpovedať budúcnosť, no možné to, samozrejme, je. Nadal, Federer a Djokovič pozbierali veľa titulov za sebou a neprekvapilo by ma, keby vzali aj v roku 2020 všetky,“ odpovedal moskovský rodák pre španielsky denník Marca na otázku, či sa tento rok podarí ukončiť grandslamové víťazné ťaženie „veľkej trojky“.

„Sú úžasní a vždy vedia, čo spraviť. Kvalita každého úderu, ktorý pošlú na vašu stranu, je taká vysoká, že vám všetko komplikujú. Keď idete hrať proti nim, nemôžete očakávať žiadnu ľahkú výmenu. Je pravda, že je ľahšie poraziť ich v zápase na dva víťazné sety než na tri,“ dodal talentovaný Medvedev na adresu súčasných fenoménov.O svojom správaní, ktoré je občas vnímané ako kontroverzné, uviedol: „Vždy sa snažím byť sám sebou. Na kurte i mimo neho. Niekedy je to interpretované ako negatívne, inokedy ako pozitívne. Ľudia sa musia rozhodnúť, či sa im to páči alebo nie.“

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Eugenie Bouchardová

VIDEO Kanadská kráska vyradila v Prahe ďalšiu favoritku, hviezdna Halepová mala problémy s českou outsiderkou

PRAHA – Kanadská tenistka Eugenie Bouchardová postúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v Prahe. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

16 − ten =