Home Správy Matúšová po životnom víťazstve ako jediná Slovenka do finále trnavskej kvalifikácie

Barbora Matúšová

TRNAVA – Sedem Sloveniek dnes rozohralo kvalifikáciu ITF turnaja EMPIRE Slovak Open v Trnave (100 000 USD, antuka vonku). Uspela len Barbora Matúšová.

Barbora Matúšová zdolala piatu nasadenú Austrálčanku Lizette Cabrerovú, 261. v rebríčku WTA, tesne 6:4, 4:6, 14:12. V prvom sete viedla po dvoch brejkoch 5:2 a favoritke nestačil ani mohutný finiš. V druhom dejstve nepotvrdila Slovenka brejky na 1:0 ani 4:3, čo sa jej v závere vypomstilo. V supertajbrejku sa napriek tomu zmobilizovala, odvrátila tri mečbaly a o chvíľu slávila najväčšie víťazstvo kariéry. O hlavnú súťaž zabojuje proti 14. nasadenej Češke Denise Allertovej.

Po veľkom víťazstve siahala aj Viktória Morvayová, ktorá podľahla druhej nasadenej Ellen Perezovej z Austrálie 6:7(2), 7:5, 5:10. V úvodnom dejstve viedla Viki 2:1 aj 3:2 s brejkom, ale záver patril Austrálčanke. Druhý set otvorila favoritka brejkom. Strážila si ho až do stavu 5:4, naša tenistka však mala parádny záver. Supertajbrejk bol od začiatku jasne v réžii Perezovej, ktorá sa rýchlo odpútala na 5:1.

Vivien Juhászová nestačila po setoch 6:4, 3:6, 6:10 na tureckú trojku žrebu Basak Eraydinovú. Prvý set, v ktorom viedla 5:2 s dvoma brejkmi, si mierne skomplikovala, ale posledný krok na servise na druhý pokus zvládla. Druhú časť otvorila Vivien brejkom. Nepotvrdila ho a od stavu 3:3 ťahala za kratší koniec. Turkyňa v supertajbrejku od začiatku viedla, a hoci dovolila Slovenke znížiť z 3:7 na 6:7, postup si ujsť nenechala.

Chantal Škamlová prehrala 2:6, 4:6 s najvyššie nasadenou Belgičankou Kimberley Zimmermannovou. O prvom sete rozhodli brejky z prvej a siedmej hry. Vo vyrovnanom druhom dejstve otočila sympatická Slovenka z 0:2 na 3:2, no koncovku ovládla favoritka. Michaela Hončová dostala od austrálskej desiatky žrebu Jaimee Fourlisovej debakel 3:6, 0:6. Krok s ňou držala iba do stavu 2:2, posledným úspechom bolo zníženie na 3:5.

Laura Maluniaková skončila po prehre 4:6, 4:6 s rumunskou osmičkou žrebu Laurou-Ioanou Paarovou. Prvý set mala skvele rozbehnutý, viedla 4:1, ale favoritka po sérii vydretých gemov otočila. V druhom dejstve rozhodla Rumunka obratom z 0:2 na 4:2. Sandra Jamrichová prehrala 1:6, 5:7 s maďarskou nasadenou sedmičkou Rékou-Lucou Janiovou. Prvý set patril od stavu 1:1 Maďarke. V druhej časti otočila Sandra z 0:1 na 4:1, ale záver nezvládla.

O dnešnom žrebe trnavskej hlavnej súťaže sa dočítate TU.