Home Správy Martin stratil v Prostějove náskok 6:2, 3:1

Martin stratil v Prostějove náskok 6:2, 3:1

by Tomas Hmira

PROSTĚJOV – Andrej Martin prehral v úvodnom kole challengerového turnaja v Prostějove (127 000 EUR, antuka vonku) s Kevinom Krawietzom 6:2, 6:7(4), 3:6.

Úvodný set jasne patril slovenskému tenistovi. Pri svojom podaní nemal najmenšie problémy, na riterne uspel dvakrát. Výborne rozbehol aj druhú časť. Odpútal sa na 3:1, no kvalifikant ribrejkom vyrovnal. Za stavu 5:5 prišiel Bratislavčan aj druhýkrát o servis. Pre zmenu on ribrejkom vyrovnal a posunul set do skrátenej hry. V nej úvodné tri fiftíny putovali na konto súpera, neskôr aj celý tajbrejk. V rozhodujúcom dejstve mu ušiel úvod. Prehrával 0:2 i 1:3. Zápas už nedokázal zdramatizovať.

• V prvom sete prehral Martin po prvom podaní len jednu loptičku (93% úspešnosť)
  • Zapojenie prvého servisu malo klesajúcu tendenciu (74%, 66%, 55%)