pondelok , 21 septembra 2020
Tenisový Svet / Zo zákulisia / Martin sa teší na súboj s Laaksonenom, pre Kližana je súper neznámou
Foto: TASR

Martin sa teší na súboj s Laaksonenom, pre Kližana je súper neznámou

BRATISLAVA – Andrej Martin, Martin Kližan, Dominik Hrbatý aj kapitán hostí Severin Lüthi reagujú na žreb zápasu I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára medzi Slovenskom a Švajčiarskom.

Náš kapitán Dominik Hrbatý čakal na poste dvojky hostí Marca-Andreu Hüslera, nie Sandra Ehrata. „V tomto roku dosiahol viaceré kvalitné výsledky a v Mexiku vyhral prvý challenger v kariére. Dokázal zdolať rebríčkovo vyššie postavených hráčov. Možno zavážilo to, že Ehrat má predsa len väčšie skúsenosti. Hrá solídne, určite ho nemôžeme podceniť,“ uviedol.

Lídra Švajčiarska Henriho Laaksonena má dobre zmapovaného, pozná jeho slabiny i silné stránky: „S Henrim som hral ešte počas mojej aktívnej kariéry, vtedy bol ešte mladý. V tomto roku som videl sedem alebo osem jeho zápasov, robil som si aj poznámky. Je to hráč, ktorý rád využíva rýchlosť lôpt od súpera. Keď má však sám tvoriť hru, robí veľa nevynútených chýb. Má problémy s hráčmi, ktorí často menia rytmus, aj preto som sa rozhodol na dvojhry nominovať Andreja Martina. Myslím si, že jeho hra bude na Laaksonena platiť viac ako štýl, ktorý vyznáva Noro Gombos.“

„Martin Kližan bol jasná jednotka. Momentálne nehrá v najoslnivejšej forme, no je to stále náš najlepší antukár,“ dodal Hrbatý na margo svojej nominácie.

„Laaksonena všetci dobre poznáme, ostatní hráči na čele s Ehratom sú pre nás neznámou. V športe je možné všetko, no verím, že zvíťazíme a v marci budeme opäť bojovať o postup na finálový turnaj v Madride. Je jedno, čí hrám prvý alebo druhý. Dôležité je získať bod,“ pridal sa Martin Kližan.

„Teším sa najmä na piatkový súboj s Laaksonenom. Veľmi dobre sa poznáme, sme jeden ročník a často chodíme na rovnaké turnaje. Verím, že moja hra bude na neho platiť. Chcem si ten zápas na mojej obľúbenej antuke užiť. Ostatných hráčov poznám zo švajčiarskej ligy. Mne vyhovuje, že sa zápasy začnú neskôr, pretože nie som ranné vtáča,“ priznal Andrej Martin.

Severin Lüthi našou nomináciou prekvapený nie je: „Dominik Hrbatý vie, čo robí. Má široký výber hráčov. Ja som sa rozhodol ako druhého singlistu nominovať Ehrata. Sandro hrá veľmi dobre, vie zdolať hráčov, ktorí sú okolo prvej stovky. Získal veľa sebavedomia, navyše má rád antuku, čo zavážilo pri mojej voľbe.“

Zdroj: TASR

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Kovalík šokujúco končí už v prvom kole kvalifikácie na Roland Garros: Prehral s 220. hráčom sveta

PARÍŽ – Slovenský tenista Jozef Kovalík prekvapivo končí už v prvom kole kvalifikácie na Roland …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

20 + 5 =