Home Najdôležitejšie Martin s Kovalíkom postúpili do finále kvalifikácie v Ríme: Obaja prekvapivo porazili hráčov prvej stovky

RÍM – Slovenskí tenisti Andrej Martin a Jozef Kovalík sa prebojovali do finále kvalifikácie dvojhry na turnaji ATP v Ríme.

Martin si v nedeľňajšom zápase poradil so siedmym nasadeným Francúzom Jeremym Chardym dvakrát 6:2 a vo finále ho čaká Španiel Martínez.

Úvod zápasu bol jasne v Martinovej réžii, keď za necelých 15 minút viedol už 3:0, následne však Chardy prelomil podanie slovenského tenistu a zdalo sa, že sa rozohráva. Martin okamžite kontroval a do konca prvého setu už nestratil svoj servis a vyhral pohodlne 6:2.

V druhom sete si hráči držali svoj servis až do stavu 2:2, potom náš tenista zaradil vyšší rýchlostný stupeň a vo zvyšku zápasu dovolil Francúzovi uhrať len 3 loptičky.

Ďalej ide aj Kovalík

Kovalík vyradil tretieho nasadeného Aljaža Bedeneho zo Slovinska po setoch 7:6 (5) a 6:3. Vo finále kvalifikácie nastúpi proti domácemu Talianovi Marcovi Cecchinatovi.

Prvý set bol veľmi vyrovnaný, ale práve slovenský reprezentant bol tým hráčom, ktorému sa podarilo prvýkrát prelomiť servis súpera a viedol 1:3. Bedenemu sa podarilo v piatej hre brejknúť Kovalíka a do zvyšku setu si obaja hráči držali bezpečne svoje podania a o osude prvej sady musela rozhodnúť až skrátená hrá, v ktorej bol úspešnejší slovenský tenista a po hodine a desiatich minútach vyhral prvý set.

V druhom sete mal opäť lepší nástup Kovalík a rýchlo viedol 3:0, Bedene sa však nevzdával a podarilo sa mu znížiť na 3:4. V ďalšom geme však nevyužil tri možnosti na vyrovnanie druhého setu, Kovalík premenil prvý brejkbal a zápas bez väčších problémov doservoval do víťazného konca.