Home Najdôležitejšie Martin potvrdil v Almaty rolu favorita a postúpil do semifinále: Kanadského dlháňa zlomil v koncovkách setov

Andrej Martin

ALMATY – Slovenský tenista Andrej Martin zdolal vo štvrťfinálovom zápase v kazašskom Almaty Kanaďana Schnura po setoch 7:6(7), 7:5 a zabojuje už o finále.

Od úvodu zápasu obaja tenisti výborne servovali a k prvým brejkbalom sa dostal až v treťom geme Schnur, ktoré však nevyužil. Hra v prvom sete mala rýchly spád, boli sme svedkami viacerých čistých hier, ale Martin mohol zlomiť odpor súpera v dvanástej hre, keď mal na príjme dva setbaly, no ani on naskytnutú príležitosť nevyužil. O osude úvodného dejstva tak musela rozhodnúť až skrátená hra, kde slovenský tenista rýchlo viedol 4:0 a zdalo sa, že je o víťazovi prvého setu rozhodnuté. Opak bol pravdou, Schnur získal šesť fiftínov v rade, ale ani on nevyužil dva setbaly a po hodine a štyroch minútach viedol Martin 1:0.

Druhá sada začala dvomi brejkami, zhodne po jednom na oboch stranách a v ďalšej fáze setu sa obraz hry podobal na úvodné dejstvo. Obaja tenisti výborne servovali, ale Martin v závere opäť potvrdil väčšiu kvalitu a skúsenosti, v jedenástom geme zobral čistou hrou podanie Kanaďana a v závere už nemal problém doviesť zápas do víťazného konca.

V boji o finále narazí 115. hráč sveta na Čiľana Barriosa Veru, ktorý vyradil v troch setoch Kotova. Vo vzájomných zápasoch vedie slovenský reprezentant 2:1, ale pred mesiacom vyhral v chorvátskom Záhrebe práve čilský tenista.