Home Správy Martin na challengeri v Maii do štvrťfinále, v treťom sete nadelil súperovi „kanára“

by Tomáš Tomeček

MAIA – Najvyššie nasadený Andrej Martin zvíťazil v 3. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 v portugalskej Maii (46 600 EUR +H, antuka v hale) nad Čechom Vítom Kopřivom 7:5, 2:6, 6:0.

Zápas sa začal sériou štyroch brejkov. Kopřiva si následne udržal podanie a ďalší úspech na príjme ho poslal do vedenia 4:2. Náš tenista svoj výkon postupne zlepšoval a vyrovnal na 4:4. Od stavu 4:5 predviedol šnúru troch získaných gemov, čím získal prvý set na svoju stranu.

Martin v druhom dejstve napodobnil rozpačitý začiatok zápasu. Postupne prehrával 0:3 aj 1:5. Ponúknuté šance na riterne dlho nevedel zužitkovať, až v siedmej hre zaznamenal prvú svetlú chvíľu, keď súpera brejkol bez straty fiftínu. Po zmene strán však opäť prišiel o servis – 2:6.

Rozhodujúci set sa odohrával plne v réžii skúseného slovenského reprezentanta. Čech strácal dôležité fiftíny, nevedel sa dostať ani ku gembalom. Jeho najväčší úspech bola zhoda vo štvrtom geme. Andrej vykompenzoval rozpačitý výkon z prvých dvoch setov „kanárom“ a postúpil.

• Martin odvrátil len 2 z 8 brejkbalov
  • po svojom druhom podaní bodoval iba v 6 z 29 prípadov
  • na príjme získal 54 percent výmen
  • v onlajn verzii renkingu poskočil na 109. miesto pred Norberta Gombosa

V súboji o semifinále skúsený Bratislavčan narazí na víťaza taliansko-portugalskej konfrontácie medzi Riccardom Bonadiom a osmičkou podujatia Pedrom Sousom. Dnes bude v akcii aj Jozef Kovalík, ktorý večer nastúpi proti Maďarovi Attilovi Balázsovi.