Home Správy Martin nezvládol dramatické 1. kolo ATP turnaja v Santiagu

Martin nezvládol dramatické 1. kolo ATP turnaja v Santiagu

SANTIAGO – Andrej Martin prehral v 1. kole turnaja kategórie ATP 250 v čilskom Santiagu (674 730 USD, antuka vonku) s Alejandrom Davidovichom Fokinom zo Španielska 6:2, 6:7(5), 3:6.

Základný kameň úspechu v rámci prvého setu postavil náš tenista za stavu 2:1, keď čistou hrou prelomil servis súpera. Vzápätí odvrátil brejkbal a náskok zveľadil. V siedmom geme čelil ďalším dvom hrozbám straty podania. Aj tentoraz úspešne a zvýšil na 5:2. Po zmene strán premenil na príjme v poradí druhý setbal.

V druhom dejstve spočiatku nebola o brejkbaly núdza, no obaja im úspešne odolávali. Andrej mal do stavu 4:3 tri, jeho súper dokonca štyri. V závere žiadne ďalšie šance neprišli a k slovu sa dostala skrátená hra. Po výsledku 7:5 v nej uspel mladý Španiel a poslal zápas do tretieho setu.

Na jeho začiatku nevyužil bratislavský rodák tri šance na brejk a o chvíľu prehrával 0:2. Stratu rýchlo dohnal, od skóre 2:2 však predviedol španielsky talent trojgemovú šnúru, po ktorej bol krôčik od postupu. Spečatil ho pri vlastnom servise v deviatej hre.

• Martin má tento rok v rozhodujúcich setoch bilanciu 0:5