Home Správy Martin na úvod v Come s hladkým víťazstvom

Martin na úvod v Come s hladkým víťazstvom

by redakcia tenisovysvet.sk
Andrej Martin

COMO – Andrej Martin porazil v 1. kole challengeru v talianskom Come (64 000 EUR, antuka vonku) domácu voľnú kartu Jannika Sinnera v dvoch setoch 6:3, 6:2.

Kontrolu nad zápasom mal od začiatku pevne v rukách slovenský tenista. Hoci prvý brejk sa mu nepodarilo potvrdiť, podanie súpera získal do konca setu ešte dvakrát. Na vlastnom servise nezaváhal a set získal v pomere 6:3.

Do druhého dejstva vstúpil domáci Talian brejkom. To bolo však z jeho strany všetko. Následne totiž stratil štyri gemy za sebou. Martin premenil za stavu 5:2 na príjme druhý mečbal a po 72 minútach hry sa mohol tešiť z jednoznačného víťazstva.

• pre Sinnera to bol prvý zápas na úrovni ATP Challenger
  • ani jeden z hráčov nezahral v zápase eso

V 2. kole by si mohol bratislavský rodák zmeriť sily s nasadenou jednotkou turnaja, krajanom Martinom Kližanom.