Home Najdôležitejšie Martin končí pred bránami hlavnej súťaže: V Ríme uhral proti favorizovanému súperovi len 5 hier

RÍM – Slovenský tenista Andrej Martin sa neprebojoval na hlavný turnaj ATP v Ríme. V pondelkovom zápase finále kvalifikácie prehral so Španielom Pedrom Martínezom 3:6, 2:6.

Martin v prvom sete bez brejku

Od úvodu zápasu Španiel potvrdzoval svoje kvality a už v prvej hre sa mu podarilo prelomiť podanie slovenského tenistu. Následne sa hra vyrovnala, obaja hráči si dokázali držať svoje servisy, za stavu 3:4 sa Martinovi nepodarilo využiť 3 brejkbaly, za čo následne pykal a prehral si svoj servis. Martínez vyhral prvý set v pomere 3:6.

Druhý set mal podobný scenár ako ten prvý, španielsky tenista opäť zachytil úvod a rýchlo viedol 3:0. Martin v piatej hre brejkol svojho súpera a zdalo sa, že zabojuje o víťazstvo v druhom sete. Od tohto stavu už nezískal však žiaden gem a Martínez dokráčal k pohodlnému víťazstvu v sete a zároveň v zápase, keď vyhral druhý set 6:2.