Home Správy Martin s prehľadom do 3. kola challengeru v San Benedette

Martin s prehľadom do 3. kola challengeru v San Benedette

by Tomáš Tomeček

SAN BENEDETTO – Najvyššie nasadený Andrej Martin zdolal v 2. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 v talianskom San Benedette (46 600 EUR +H, antuka vonku) Belgičana Jeroena Vannesteho 6:2, 6:4.

Obaja aktéri začali stretnutie suverénne, predviedli čisté hry a aj ďalšie dva gemy boli jednoznačné. Kľúčovým okamihom pre vývoj v prvom sete bola piata hra, keď Andrej premenil prvý brejkbal a pri svojom servise odvrátil následne jeden súperov. Vanneste už stratu nedohnal.

Druhý set začínala turnajová jednotka na riterne, bola lepším hráčom a dostala sa do vedenia 2:0. Vannestemu sa podarilo dohnať manko. Za stavu 2:2 však prišiel aj o ďalšie podanie, čo sa ukázalo byť rozhodujúce. Martin pri svojich ďalších servisgemoch nezaváhal, hoci čelil za stavu 5:4 nepríjemnému skóre 15:40.

• pomer dvojchýb bol 4:2 z pohľadu Martina